Diğer Sitelerimiz

25000 Veciz S├Âz
islami bilgiler

Hazret-i Ömer’in hilafeti zaman─▒nda, bir ┼čah─▒s han─▒m─▒n─▒n çok söylenmesi ve çekilmez bir hâl almas─▒ kar┼č─▒s─▒nda Hazret-i Ömer'e ┼čikâyete karar verip Halifenin evine gelir. Kap─▒ya geldi─činde içerden sert, sinirli konu┼čan bir kad─▒n sesi duyar. Bir ara kap─▒y─▒ çalamaz ve mütereddit halde öyle beklemeye ba┼člar. Biraz sonra hep kad─▒n─▒n konu┼čtu─čunu ve halifenin sustu─čunu anlayan adam, kap─▒y─▒ çalmaktan vazgeçip geri dönmeye karar verir ve ayr─▒laca─č─▒ zaman kap─▒ aç─▒l─▒r. Kap─▒y─▒ açan Hazret-i Ömer'dir. 
“Ne var, niye geldin, bir ┼čey söylemeden niye geri dönüyorsun?” diye sorar.
Adam; “Ya Ömer! Ben han─▒m─▒m─▒ ┼čikâyete gelmi┼čtim. Bakt─▒m ki Halife bile han─▒m─▒na ses ç─▒karm─▒yor. Ben niye ┼čikâyet edeyim diye dü┼čündüm ve geri dönmeye karar verdim” dedi.
Hazret-i Ömer ┼ču kar┼č─▒l─▒─č─▒ verdi: 
“O benim evimin han─▒m─▒d─▒r, çocuklar─▒m─▒n anas─▒d─▒r, yemeklerimizi yapar, çama┼č─▒rlar─▒m─▒z─▒ y─▒kar, evimizi düzenler. O bunlar─▒ ihsan olarak yap─▒yor. Böyle birisine laf söylemek yak─▒┼čmaz.”Hazret-i ├ľmer r.a., Hz. ├ľmer, hilafet, kad─▒n sesi, han─▒m─▒ ┼čikayet, evin han─▒m─▒, ├žocu─čun anas─▒, yamekleri yapan, ├žama┼č─▒rlar─▒ y─▒kayan, han─▒m,
Etiketler